Inżynier budownictwa – jak napisać tekst na stronę główną?

inżynier budownictwa - jak napisać tekst na stronę główną

Jesteś inżynierem budownictwa? Zakładasz lub rozwijasz własne biuro? Jednym z pierwszych kroków, jakie potrzebujesz wykonać, jest stworzenie własnej strony www. Strony, która przyciąga wyglądem i charakterem! 😉 W tym artykule podpowiadam, jak napisać treść na stronę główną inżyniera budownictwa.

Strona www to wirtualna wizytówka, która wiele o Tobie mówi. Znaczenie ma tutaj zarówno jej nowoczesny wygląd, funkcjonalność, profesjonalne zdjęcia, kolorystyka, jak i treści. Od tego, co napiszesz na swojej stronie, w znacznym stopniu zależy, jakie pierwsze wrażenie zrobisz na potencjalnym kliencie. Czy zachęcisz go do kontaktu z Tobą, czy zniechęcisz?

Strona www inżyniera budownictwa – kilka sekund na dobre wrażenie

Na potrzeby tego artykuł przejrzałam strony kilku inżynierów budownictwa. Moje wrażenia? Często są do siebie bardzo podobne, jeśli chodzi o treści. Zawierają suche fakty podane w mało „apetyczny” sposób. Mówiąc krótko – są dość poprawne, ale nie wyróżniają się z tłumu konkurencji.

Przeczytaj również – 10 powodów, dla których potrzebujesz dobrych treści.

Inżynierze! Wyróżnij się!

Jeśli właśnie zastanawiasz się jak wyróżnić się w branży? Moja sugestia – nie bądź aż taki poważny! I bynajmniej nie mam tu na myśli pisania treści na stronę inżyniera w stylu podobnym na bloga lifestylowego. Nie tędy droga. Bardziej chodzi mi o pokazanie Ciebie, Twojej osobowości, tego, czym się wyróżniasz, jak podchodzisz do swojej pracy. Jak to zrobić? Pokażę Ci to na przykładach.

Propozycja nr 1

Najpierw przykład tekstu napisanego poprawnie, ale niczym niewyróżniającego się na tle innych podobnych usług:

Niby wszystko w porządku prawda? Ale jak dla mnie brakuje tutaj człowieka. A co powiesz na taką wersję?

Propozycja nr 2

Tutaj za usługą stoi człowiek. Czy nie wydaje Ci się komunikatywny? Z kim wolałbyś pracować? Z kimś, kto kryje się za bezosobowym tekstem czy z inżynierem, który jest nie tylko kompetentny, ale również ma ludzką twarz i jest fajny? Oczywiście przy założeniu, że oba biura, spośród których wybierasz, świadczą usługi na najwyższym poziomie, bo to dla inwestora jest kluczowe.

A jeśli nadal masz obawy czy propozycja nr 2 nie jest zbyt odważna, to polecam Ci zajrzeć na stronę Wojtka Wawrzaka. Jest on radcą prawnym, a tekst na jego stronie jest napisany tak, że chce się z nim współpracować i wiele osób korzysta z jego usług.

Jeśli potrzebujesz wsparcia w stworzeniu treści, chętnie Ci pomogę w ich napisaniu lub redakcji. Skontaktuj się ze mną tutaj.